דולה - תהליך ליווי הלידה

עבורי זו זכות גדולה ללוות את האישה ואת בן זוגה בלידה.

כשאני יוצאת למסע עם אישה שעברה חוויה לא טובה בלידה הקודמת, אנחנו בודקות ומבינות מה אפשר לשנות ללידה הבאה (ואם אפשר היה) ואז אנחנו מגיעות ללידה כשלאישה יש הבנה עמוקה יותר של התהליך ואני נהנית ומתרגשת לראות את בני הזוג מסיימים את הלידה מאושרים לא רק מהתינוק שנולד אלא גם מהלידה עצמה, וזה נותן לי סיפוק עצום.

כשמגיעה אלי אישה לפני לידה ראשונה, אנחנו עוברות את המסע הנעים הזה, אני מכינה את הזוג כך שכבר בלידה הראשונה הם יגיעו מוכנים ויבינו את התהליך והמשמעות שלו. כך אנחנו מגיעים ללידה עם כלים שעוזרים לזוג לחוות לידה טובה ומעצימה ואין מאושרת ממני.

ליווי הלידה שאני מציעה כולל שלושה שלבים

לאחר הלידה

אבוא אליכם לביקור בבית לאחר השחרור מבית החולים. מטרת המפגש הזה היא קודם כל לעשות סגירת מעגל - לדבר על הלידה ולהחליף חוויות.

במקרה הצורך, אוכל גם לעזור בטיפול ראשוני בתינוק/ת – רחיצה באמבטיה, הנקה, טיפול ראשוני ומענה על שאלות והתלבטויות.

hagar

בלידה עצמה

אלווה אתכם לאורך כל הלידה. אצטרף אליכם כשאת תרגישי צורך. לפעמים בחדר הלידה ולפעמים עוד בבית - אם יש לך צירים במרווחים גדולים, שעדיין לא מצדיקים הליכה לבית חולים אבל חזקים מספיק שאת מרגישה צורך בעזרה להתמודד איתם.

בלידה נשתמש בכלים שלמדנו בפגישות ההכנה, אעזור לך בהקלה על הצירים וקידום הלידה תוך שימוש בכלים שונים כגון דמיון מונחה, עיסויים, צמחי מרפא ועוד.
אני נמצאת בחדר הלידה כדי לעזור לך ולבן זוגך בכל דבר שנחוץ וזה משתנה מזוג לזוג. לפעמים יש צורך גם בתמיכה בבן הזוג וגם בשביל זה אני נמצאת שם.
אני תומכת בשניכם, תוך השארת מרחב זוגי ואישי בהתאם לצרכים שלכם.
במקרה הצורך, אוכל גם לעזור לך בהנקה הראשונה בחדר הלידה.

לפני הלידה

(ניפגש שלוש פעמים)

פגישה ראשונה - ללא התחייבות

מטרת הפגישה הכרות ראשונית שלאחריה תחליטו אם אתם מרגישים חיבור אלי ואם מתאים לכם שאלווה אתכם בלידה. בפגישה זו גם תוכלו לשאול שאלות ולקבל מידע ראשוני על אופן הליווי ובכלל שאלות כלליות על הלידה. דברים שמטרידים או מסקרנים אתכם.

פגישה שנייה ושלישית - פגישות הכנה

פגישות שבהן נמשיך לחזק את ההיכרות בינינו, אלמד מכם איך אתם רוצים לעבור את הלידה, אלמד אתכם על דרכים שונות להתמודד עם הצירים. בפגישות האלה גם נעבוד בשיטת דמיון מונחה ואם זה יתאים לך, נשתמש בזה גם בלידה. נכין תוכנית לידה, נלמד על תנוחות שונות בלידה, אענה על שאלות והתלבטויות שלכם ועוד ועוד.